Z czego składają się leki na sen bez recepty?

Redaktor

Wystawiając się na zbyt wiele bodźców wieczorową porą, pobudzasz nadmiernie swój umysł, co niekiedy prowadzi do trudności z zasypianiem. Wsparciem w walce z tym problemem mogą się okazać leki na sen bez recepty, które mają uspokajać i wyciszać. Dowiedz się z poniższego tekstu, z czego składają się takie tabletki. 

Leki na sen z melatoniną

W skład tabletek na sen, które ułatwiają zasypianie, wchodzi przeważnie melatonina. Jest to hormon syntezowany w szyszynce odpowiedzialny za zarządzanie pracą nadrzędnego zegara biologicznego u człowieka. Po leki na sen zawierające ten związek chemiczny sięgają osoby cierpiące na tzw. jet laga, czyli rozregulowany rytm dobowy spowodowany nagłą zmianą stref czasowych w trakcie podróżowania samolotem. Preparaty na nim bazujące można też przyjmować przed pójściem spać, jeśli istnieje obawa wystąpienia bezsenności.

Leki na sen z mieszanką ziół

Tabletki przeznaczone dla osób, które mają problemy z zasypianiem, często składają się także z różnego rodzaju ziół. Te naturalne substancje roślinne są w powszechnym użytku już od wieków. Ich zadaniem jest łagodzenie stanów napięcia nerwowego, których jednym z objawów jest właśnie bezsenność. Oprócz mieszanek ziołowych leki na sen mogą być wzbogacone o wyciąg z szyszek chmielu, który również wykazuje podobne właściwości na organizm. 

W zależności od producenta oraz dokładnego przeznaczenia konkretnego preparatu, w jego składzie znajdziesz takie zioła jak m.in.:

  • korzeń koziołka,
  • rumianek,
  • melisa,
  • ziele krwawnika.

Bardzo często tabletki bez recepty zawierają w sobie zarówno zioła i wyciąg chmielu, jak i melatoninę. Informacje na temat ich przeznaczenia uzyskasz u farmaceuty i znajdziesz na ulotce dołączonej do opakowania.

Jakie tabletki na sen wybrać?

Działanie melatoniny na organizm jest inne, niż ziół, dlatego dobrym wyborem jest zakup tabletek zawierających w swoim składzie oba rodzaje składników. Pamiętaj też, że przy powtarzających się problemach z zasypianiem warto zgłosić się do lekarza. Może to być bowiem objawem różnych chorób i zaburzeń, więc warto się skonsultować ze specjalistą. 

Next Post

Wykończenia wnętrz w Wołominie — z kim podjąć współpracę?

Coraz więcej osób po zakupie mieszkania lub domu powierza wszystkie prace remontowe fachowcom. Najlepiej znaleźć firmę, która zajmie się wykończeniem nieruchomości „pod klucz”. Współpraca z jednym wykonawcą przekłada się zwykle na mniejsze koszty, a także krótszy termin realizacji prac. Sprawdź, czym kierować się podczas szukania sprawdzonej ekipy remontowej.  Kompleksowe wykończenie wnętrz […]
Wykończenia wnętrz w Wołominie — z kim podjąć współpracę?