Rollery, czyli wałki do masażu — czy warto je wybrać?

Redaktor

By móc efektywnie ćwiczyć, należy być wytrwałym i konsekwentnym. Nie trzeba wydawać pieniędzy na siłownię ani specjalne akcesoria sportowe — nie trzeba, ale warto. Pozwalają one na uzyskiwanie rozlicznych korzyści, urozmaicają trening, a nawet zmniejszają zagrożenia, przede wszystkim kontuzjami. Takie działanie mają między innymi wałki do masażu. Sprawdź, dlaczego warto je wybrać.

Rozluźnianie mięśni — niezbędny element każdego treningu

Faktem jest, że istotą każdego treningu jest spinanie mięśni, co je wzmacnia, rozbudowuje, spala tkankę tłuszczową i modeluje ciało. Po treningu jednak, a także przed nim, mięśnie trzeba rozluźnić, by możliwe było ich rozciąganie i wykonywanie ćwiczeń na coraz lepszym poziomie oraz unikanie kontuzji. Rozciąganie i masowanie jest też bardzo ważnym sposobem unikania zakwasów. Choć zjawisko to, związane z przeciążeniem mięśni (a nie obecnością w nich kwasu mlekowego, jak powszechnie się uważa) jest naturalne, lepiej się go wystrzegać, zwłaszcza gdy chodzi o silny ból. Nie tylko bowiem jest to nieprzyjemne i może zniechęcić do treningów, ale też wyklucza z nich na jakiś czas, a wówczas łatwo o utratę motywacji i zarzucenie ćwiczeń.

Roller — w czym się przyda?

Rozluźniać mięśnie można na różne sposoby, przede wszystkim wykonując spokojne ćwiczenia rozciągające, które powinny poprzedzać każdy trening oraz go kończyć. Wykorzystanie wałka może być jednak efektywniejsze oraz przyjemniejsze. Produkty takie jak rollery mają przystępne ceny, są proste w zastosowaniu, a pozwalają osiągać wiele efektów. Przede wszystkim ich stosowanie przyjemnie relaksuje, a poza tym ograniczają naprężenie mięśni. Szczególnie można to odczuć po treningu, kiedy to spięcie jest silne i wymaga rozluźnienia. Wałki są też świetnym sposobem na rozciąganie tylnej taśmy, spiętej zwłaszcza u osób prowadzących siedzący tryb życia.

Co jeszcze można zyskać?

Ważną korzyścią ze stosowania takich produktów jest też stymulowanie wytwarzania kolagenu, który pomaga zachować sprawność stawów oraz budować silne mięśnie. Jest zatem wiele powodów, by je wybrać.

Next Post

Oddłużanie chwilówek — jak to można zrobić?

Szybkie i łatwo dostępne pożyczki, udzielane zwykle w małych kwotach, przez prywatne firmy pożyczkowe, są dla wielu osób bardzo nęcące. Zaciągając je jednak beztrosko i bez ograniczeń, łatwo można wpaść w poważne tarapaty, gdyż są one wysoko oprocentowane, a zwłoki w spłatach sprawiają, że zadłużenie bardzo szybko rośnie. Są jednak […]