Poznaj rodzaje korków piłkarskich

Redaktor

Czy wiesz, jakie są modele butów dla piłkarzy? Obuwie to dzieli się ze względu na nawierzchnię i warunki, w jakich toczą się rozgrywki, a także na poziom zaawansowania gracza. Warto też pamiętać, że to nie zawsze są korki piłkarskie, choć najczęściej z nimi jest ono kojarzone. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej – już teraz przeczytaj poniższy artykuł.

Jakie dostępne są na rynku buty piłkarskie?

Należy zacząć od różnych modeli, jakie są w sprzedaży. Ogólnie ujmując – da się je podzielić na profesjonalne, półprofesjonalne i amatorskie. Jednak takie rozróżnienie, jeśli piłka nożna to dla Ciebie ważny sport, jest zdecydowanie zbyt rozmyte i niewiele mówi o samym obuwiu. Bardziej prawidłowe będzie wyróżnienie przede wszystkim korków piłkarskich oraz halówek. Te pierwsze przeznaczone są do gry na murawie, przy czym duże znaczenie mają warunki pogodowe, jakie aktualnie panują. Drugie natomiast, jak nazwa wskazuje, są przeznaczone do gry na hali i mają płaską podeszwę.

A jak można podzielić korki piłkarskie? Wśród nich wyróżnia się:

  • lanki – czyli obuwie z plastikową podeszwą z gumowymi kołkami,
  • wkręty – stworzone z myślą o profesjonalnych graczach buty, których wypustki są zrobione z wybranego stopu metalu, niekiedy pokryte jeszcze jakimś tworzywem,
  • turfy – nazywane także śniegówkami, są wyposażone w szereg małych kolców, równomiernie rozłożonych po całej powierzchni podeszwy i, podobnie jak raki, zapewniają dobrą przyczepność na ośnieżonej murawie.

Oznaczenia, które warto znać

Oprócz rozróżnienia na to, jakie kołki są stosowane w takim obuwiu, bardzo ważne są oznaczenia, które znajdziesz na konkretnej parze. Zwróć uwagę m.in. na takie symbole jak:

  • FG/AG – określa buty do gry na suchym podłożu,
  • SG – idealne na mokrą murawę,
  • IC, N, CT – to oznaczenia halówek,
  • 1/Elite, Pro/2 – tak znakuje się buty dla profesjonalistów,
  • Academy/3 – buty wysokiej jakości, ale dla amatorów,
  • Club/4 – para przeznaczona dla osób uczących się gry w piłkę.

Wybierz dobre korki piłkarskie w sprawdzonym sklepie

Niezależnie od poziomu zaawansowania, a także tego, czy grywasz na hali lub na boisku – korki piłkarskie lub halówki powinny być wysokiej jakości. Wszak, nawet jeśli grasz od czasu do czasu, to chcesz się cieszyć ich dobrymi właściwościami i niezawodnością. Dlatego sięgnij do oferty sklepu, gdzie – obok świetnych produktów– zyskasz też poradę.

Next Post

Czym są zgłębniki żołądkowe i do czego służą?

W ośrodkach opieki, szpitalach, jak i innych placówkach medycznych stosuje się najróżniejsze akcesoria medyczne. Wśród nich są artykuły służące m.in. do podawania pokarmu bezpośrednio do żołądka – zgłębniki żołądkowe. Czym dokładnie są te produkty? W jakich okolicznościach się je stosuje? O tym przekonasz się poniżej. Przeczytaj ten artykuł. Czym są […]
Czym są zgłębniki żołądkowe i do czego służą?