Jakie obrusy świąteczne można znaleźć na rynku? Poznaj sposoby na piękny wygląd stołu!

Redaktor

Boże Narodzenie to wyjątkowy czas spotkań z najbliższymi, przede wszystkim przy stole. Ważne jest przy tym nie tylko to, co się na nim znajduje jeśli chodzi o potrawy, ale też jego aranżacja, toteż większość osób przyjmujących gości stara się o piękny wystrój. Wykorzystać do tego można wiele produktów, a najważniejszy jest świąteczny obrus. Sprawdź, jakie modele można znaleźć na rynku.

Klasyczna biel —  zawsze dobre rozwiązanie

Biały obrus jest umieszczany na stole przede wszystkim podczas kolacji wigilijnej, ale nie trzeba się do tego ograniczać. Równie dobrym wyborem śnieżna biel będzie także w trakcie spotkań w czasie Bożego Narodzenia. To dobry wybór dla zwolenników tradycji czy osób, które nie mają pomysłu, na co innego postawić bądź obawiają się, że przedobrzą z dodatkami i kolorami. Faktycznie, wybór nakrycia na stół na przykład w motywy świąteczne wymaga umiaru w dozowaniu innych dekoracji. Biel zaś jest świetną oprawą i tłem dla wszelkich aranżacji, gdyż nie wychodzi z mody. Poza tym kolor ten pasuje do wszystkiego. Będzie doskonale współgrać z zielenią igliwia, ale też złotem i czerwienią czy srebrem, czyli innymi typowymi kolorami świątecznymi. Wybierając jednak takie tekstylia, pamiętaj, że faktycznie muszą być one śnieżnobiałe. Jeśli Twoje obrusy nie mają już takiego odcienia, potraktuj je wybielaczem albo zdecyduj się na zakup nowego produktu.

Świąteczne obrusy z motywami bożonarodzeniowymi

To dobry wybór dla osób, które potrafią łączyć różne dekoracje. Oczywiście świąteczne obrusy z mikołajami, śnieżynkami czy podobnymi motywami mogą być dekoracją samą w sobie, jest to też znakomita opcja w przypadku, gdy nie ma się czasu albo ochoty na wymyślanie innych ozdób i aranżacji stołu. Na takim obrusie wystarczy umieścić odświętną zastawę i na przykład świece, by osiągnąć idealny efekt.

Tekstylia takie rynek oferuje w szerokiej gamie wariantów. Do wyboru są różne motywy oraz kolory tła. Obrus zielony, czerwony, złoty, srebrny czy granatowy —  wszystkie opcje są dozwolone. Kolor możesz dobrać do aranżacji pokoju, w jakim będzie odbywać się przyjęcie albo po prostu… do swoich preferencji.

Piękny stół na Boże Narodzenie

Nie potrzeba wiele, by stół, przy którym spotykają się bliscy w święta, prezentował się pięknie i zapadał w pamięć zebranym, a także doskonale wychodził na pamiątkowych zdjęciach. Postaw na piękny obrus —  estetyczne tekstylia wystarczą za całą dekorację!