Jak wybrać bieżnik na stół?

Redaktor

Przykrycie blatu stolika kawowego czy mebla znajdującego się w jadalni to prosty sposób na ukrycie jego mankamentów, ale też dodanie mu uroku czy nawet zmianę jego stylu. Tekstylia wprowadzają także do pomieszczeń pożądany klimat, na przykład domowej przytulności, warto je zatem stosować. Godny uwagi jest między innymi bieżnik na stół. Sprawdź, jak go wybrać, by prezentował się dobrze i tak samo spełniał swoje funkcje.

Odpowiednie pokrycie blatu —  wielka zmiana

Oczywiście mając piękny, elegancki, a do tego nowy, nieskazitelnie prezentujący się mebel, można pozostawić go bez żadnego przykrycia, ewentualnie nakrywając obrusem tylko do posiłków. Wiele osób jednak uważa, że sprawia to wrażenie małej przytulności, tekstylia takie jak bieżnik na stół są zatem chętnie stosowane. W dodatku nie przykrywają one blatu całkowicie, można zatem nadal zachwycać się pięknem na przykład szlachetnego drewna. Produkty takie są też niebywale dekoracyjne, występując w różnych kształtach, kolorach oraz wzorach. Dobierając je odpowiednio, można uzyskać pożądane efekty aranżacyjne, choćby podkreślić elegancki wystrój pomieszczenia.

Na co zwracać uwagę, wybierając bieżnik na stół?

To, w jakim stopniu produkt taki przykryje blat, jest kwestią uznania nabywcy, można umieścić niewielki bieżnik na środku czy też postawić na wariant w kształcie rombu, rogi spuszczając po przekątnych stołu. Dostępne są też tekstylia o różnej budowie, prześwitujące czy zabudowane —  te drugie przydają się zwłaszcza w przypadku chęci ukrycia na przykład zarysowań na blacie.

Ogromne znaczenie mają kolory i wzory takich pokryć. Nie można dobierać ich przypadkowo, muszą być dopasowane do stylu aranżacji, a także innych tekstyliów obecnych w pomieszczeniu, jak zasłony, poduszki czy obicia mebli. Inaczej bowiem łatwo o dysonans aranżacyjny, gdy tymczasem cała kompozycja powinna być spójna.

Warto też postawić na produkt, który łatwo będzie utrzymać w czystości, na przykład plamoodporny poliestrowy czy choćby z dodatkiem tego tworzywa.

Piękny bieżnik —  idealna dekoracja

Nawet nakrywając stół do posiłku obrusem, nie warto rezygnować z bieżnika, stosując go na co dzień. Zapewnia piękną dekorację i podkreśla styl pomieszczenia.

Next Post

Rola kolagenu w organizmie

Białka należą do głównych budulców w organizmie. To one m.in. odpowiadają za rozwój mięśni, ale nie tylko. Na tle innych składników wyróżnia się kolagen, który pełni istotną funkcję w ciele człowieka. Jaką? Czym skutkuje niedobór tej substancji? Jak ją uzupełnić? O tym dowiesz się z poniższego artykułu. Przeczytaj go już […]
Rola kolagenu w organizmie