Czym wyróżniają się tureckie dywany i jaki jest koszt ich zakupu??

Redaktor

Miłośnicy elegancji i luksusu z pewnością nie wyobrażają sobie pomieszczenia z gołą podłogą. Dlatego wielu z nich poszukuje pięknych, orientalnych dywanów, które zapewnią im komfort i przytulną atmosferę. Najwyżej cenione są wyroby wełniane, ale na rynku są też produkty z innych materiałów. Chcesz wiedzieć, czym się cechują? Przeczytaj tekst zamieszczony poniżej!

Jaka jest charakterystyka dywanów orientalnych?

Co rok na polski rynek trafiają ekskluzywne pokrycia podłogowe z wielu krajów, poszukiwane przez miłośników klasyki i elegancji. Do najważniejszych cech tych produktów zalicza się:

  • wysoką jakość wykonania,
  • różnorodność węzłów tkackich,
  • bogactwo wzorów inspirowanych tradycją, kulturą i wpływem innych cywilizacji,
  • wyrazistością akcentów kolorystycznych,
  • miękkością,
  • komfortem użytkowania.

Z jakich rodzajów włókien tkane są te dywany?

Tureckie dywany najczęściej tkane są z wełny, ale można też spotkać wyroby z włókien mieszanych. Stosunkowo często wykorzystuje się nić bawełnianą do wątku ze względu na jej trwałość i elastyczność, natomiast włosie i osnowa wykonane są z ciepłej, miękkiej i odpornej na zużycie wełny. W niektórych sklepach są też drogie i delikatne dywany z jedwabiu. Cechują się one lekkością, gładkością i lekkim połyskiem.

Jak rozpoznać oryginalny turecki dywan?

Są cechy, które rozpozna jedynie prawdziwy znawca. To typy, style tkackie, stosowane węzły, nawet materiały i barwniki. Laik powinien szukać na spodzie znaku jakości nadawanego przez Ministerstwo Kultury i Turystyki Turcji. Znak ten zawiera informacje o produkcie dotyczące typu, rozmiaru i regionu pochodzenia dywanu. Niestety nie wszystkie wyroby je mają. Robiąc zakupy w dobrych sklepach, nie trzeba martwić się o oryginalność danego produktu, bo jego jakość i pochodzenie muszą być zgodne ze stanem faktycznym.

Jaki jest koszt zakupu wełnianego dywanu tureckiego?

Dywany te mogą mieć różne ceny w zależności od wielkości, sposobu tkania, rodzaju surowca i wielu innych czynników. Najlepiej to sprawdzić, odwiedzając sklepy internetowe i przeglądając ich asortyment. Potrzebujesz ekskluzywnego, tureckiego dywanu? Zapoznaj się z ofertami sklepów i wybierz najlepszą!

Next Post

Czy w Poznaniu przyjmuje adwokat podejmujący się obsługi prawnej przedsiębiorstw?

Wielu przedsiębiorców pragnących unikać kłopotów  z prawem poszukuje specjalistów polecających swoje usługi w zakresie obsługi prawnej. Mając takie wsparcie, mogą się oni skupić na sprawach przedsiębiorstwa. Chcesz dowiedzieć się, jaki jest zakres obowiązków takiego prawnika? Zapoznaj się z tekstem zamieszczonym poniżej. Które przedsiębiorstwa wymagają opieki prawnej? Każda firma zobowiązana jest […]
Czy w Poznaniu przyjmuje adwokat podejmujący się obsługi prawnej przedsiębiorstw?