Czy warto stosować leki na sen bez recepty?

Redaktor

Problemy z zasypianiem doskwierają osobom w różnym wieku i powodowane są rozmaitymi czynnikami. Nadmierny stres, pobudzony układ nerwowy, zbyt wiele bodźców wieczorem to tylko część przyczyn, jakie mogą wywoływać te trudności. Przeczytaj poniższe informacje i przekonaj się, czy leki na sen bez recepty działają.

Jakie działanie mają leki na sen bez recepty?

W zależności od składu konkretnych tabletek ich działanie będzie się nieznacznie różnić. Leki na sen bazujące na melatoninie mają za zadanie przywrócenie naturalnego rytmu dobowego, który został zaburzony ze względu na daleką podróż samolotem (pojawia się wówczas tzw. jet lag), lub pracą na nocnych zmianach. Tabletki te są dostępne bez recepty, ponieważ zawarta w nich substancja czynna jest naturalnym związkiem chemicznym, który syntezowany jest naturalnie w Twoim mózgu. 

Jeśli powodem występowania trudności z zasypianiem jest nadmiernie pobudzony układ nerwowy, wówczas możesz sięgnąć po leki bez recepty, w których składzie znajdziesz mieszanki różnego rodzaju ziół, a także wyciąg z szyszek chmielu. Poszczególne substancje, których szczegółowy wykaz znajdziesz w poniższym akapicie, mają następujące działanie m.in.:

  • uspokajające,
  • odprężające,
  • nasenne,
  • wyciszające. 

Co znajduje się w składzie leków na sen?

Oprócz wymienionych wyżej melatoniny i wyciągu z szyszek chmielu w lekach na sen bez recepty znajdziesz również rozmaite substancje roślinne. Zioła od wieków stosowane w walce z bezsennością to przede wszystkim uspokajająca melisa, odprężający rumianek, łagodzący stres i niepokój kozłek lekarski, a także krwawnik, który wykazuje działanie przeciwlękowe. Te naturalne komponenty są dostępne nie tylko w formie tabletek, ale też mieszanek ziołowych w saszetkach, z których zrobisz smaczny, gorący napój. 

Dobrze dobrane leki na sen

Masz duży wybór tabletek ułatwiających zasypianie, których rodzaj warto dobrać do przyczyny występowania bezsenności. Jeśli wybrane leki nie działają na Ciebie właściwie, zgłoś się do lekarza, który przeprowadzi dokładne badania Twojego stanu zdrowia i zleci odpowiednie działania w celu rozwiązania problemów z użyciem dostępnych metod. 

Next Post

Wykończenia wnętrz w Wołominie — z kim podjąć współpracę?

Coraz więcej osób po zakupie mieszkania lub domu powierza wszystkie prace remontowe fachowcom. Najlepiej znaleźć firmę, która zajmie się wykończeniem nieruchomości „pod klucz”. Współpraca z jednym wykonawcą przekłada się zwykle na mniejsze koszty, a także krótszy termin realizacji prac. Sprawdź, czym kierować się podczas szukania sprawdzonej ekipy remontowej.  Kompleksowe wykończenie wnętrz […]
Wykończenia wnętrz w Wołominie — z kim podjąć współpracę?