Czy w Poznaniu przyjmuje adwokat podejmujący się obsługi prawnej przedsiębiorstw?

Redaktor

Wielu przedsiębiorców pragnących unikać kłopotów  z prawem poszukuje specjalistów polecających swoje usługi w zakresie obsługi prawnej. Mając takie wsparcie, mogą się oni skupić na sprawach przedsiębiorstwa. Chcesz dowiedzieć się, jaki jest zakres obowiązków takiego prawnika? Zapoznaj się z tekstem zamieszczonym poniżej.

Które przedsiębiorstwa wymagają opieki prawnej?

Każda firma zobowiązana jest do przestrzegania przepisów prawa, dlatego zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa potrzebują wsparcia w interpretacji przepisów, jednak zakres opieki będzie różny. Już na początku można zlecić prawnikowi rejestrację działalności, uzyskanie numeru REGON itp. Może to być również pomoc w wyborze formy prawnej, sporządzanie statutów i wielu innych dokumentów.

Komu można zlecić opiekę prawną nad przedsiębiorstwem?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na skorzystanie z usług kancelarii prawnych specjalizujących się w prawie podatkowym, pracy czy gospodarczym. Niejeden adwokat w Poznaniu ma doświadczenie w opiece prawnej nad firmami jednoosobowymi, spółdzielniami, a także nad dużymi spółkami prawa handlowego. Zdobyte podczas tych prac doświadczenie pozwala dopasować zakres obsługi prawnej do indywidualnych potrzeb klientów. 

Jakimi sprawami zajmuje się adwokat sprawujący opiekę prawną nad danym przedsiębiorstwem?

Przede wszystkim adwokaci są odpowiedzialni za bieżącą obsługę prawną. Polega ona na stałym kontakcie z przedsiębiorcą w nagłych sprawach i wyborze ścieżki postępowania. Jeśli chodzi o stałą opiekę, to jej zakres jest ustalany z klientem. Najczęściej w skład usługi wchodzą m.in.:

  • doradztwo w zakresie prawa cywilnego i prawa pracy,
  • sporządzanie i opiniowanie umów,
  • analiza dokumentacji transakcyjnych,
  • sporządzanie opinii prawnych,
  • reprezentacja przedsiębiorców przed organami administracji publicznej,
  • reprezentacja przedsiębiorców przed sądami wszystkich instancji,
  • prowadzenie procesów windykacyjnych.

Przyjmując na siebie taki obowiązek, każdy adwokat z Poznania, jak i z innych miast, zabezpiecza się przed ewentualnymi skutkami błędów poprzez ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej.

Jakie są korzyści z obsługi prawnej?

Jest ich naprawdę wiele. Przede wszystkim to zapewnienie przedsiębiorstwu bezpieczeństwa prawnego i uniknięcie błędów wynikających z nieznajomości przepisów. To także oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż adwokat zna firmę i niczego nie trzeba mu tłumaczyć. Jest również zawsze gotów do świadczenia usługi. Jeśli szukasz pomocy prawnika dla firmy działającej w Poznaniu, odwiedź stronę i wybierz adwokata!

Next Post

Producent basenów ogrodowych — jak wybrać najlepszego?

Kiedy planuje się montaż zbiornika basenowego w ogrodzie, zawsze pojawia się pytanie, jakiemu dostawcy warto zaufać. Jest to trudna decyzja, a przy tym kluczowa dla zapewnienia bezproblemowego wypoczynku i radości z letnich dni przez wiele lat. Wybierając producenta basenów ogrodowych, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dowiedz się teraz, jakie! Know-how […]
Producent basenów ogrodowych — jak wybrać najlepszego?