Czy ktoś z Poznania może polecić adwokata specjalizującego się w prawie karnym?

Redaktor

Prawnicy posługują się specyficznym żargonem, dlatego często się zdarza, że osoby niezwiązane z tą dziedziną mają problem ze zrozumieniem dokumentów urzędowych. Pisma o niejasnej dla adresata treści wymagają interpretacji kogoś, kto ma stosowne wykształcenie. Jeśli chcesz się dowiedzieć, gdzie się udać w takim przypadku, przeczytaj dalszy ciąg artykułu!

Co zrobić, gdy otrzymało się pismo z sądu w sprawie karnej, którego znaczenia się nie rozumie?

Nieznajomość prawa nie zwalnia, niestety, z przestrzegania jego przepisów. To z pewnością niepokojąca sytuacja, zwłaszcza że dotyczy prawa karnego, dlatego jedynym słusznym rozwiązaniem takiego problemu jest odwiedzenie kancelarii prawnej specjalizującej się w tej dziedzinie. Z pewnością niejeden adwokat w Poznaniu jest karnistą i bez trudu wytłumaczy, czego dotyczy pismo oraz jakie kroki w związku z nim należy podjąć. Trzeba też pamiętać, że zignorowanie pisma sądowego może zakończyć się konsekwencjami prawno-karnymi nawet wówczas, gdy np. adresat miał się stawić w sądzie w charakterze świadka.

Jak może pomóc adwokat, jeśli okaże się, że dana osoba jest o coś podejrzana?

W sytuacji, gdy pismo urzędowe dotyczy podejrzenia o popełnienie czynu karalnego, pomoc adwokata okaże się nieoceniona. Może on reprezentować klienta już na etapie postępowania przygotowawczego przed różnymi organami. Ustali też strategię i dopilnuje, aby jego podopieczny nie popełnił błędu skutkującego pogorszeniem sytuacji. Zadaniem tego prawnika będzie przygotowanie linii obrony i reprezentowanie klienta przed sądem.

Czy adwokat może w czymś pomóc osobie skazanej?

Jeżeli mimo dobrze przygotowanej obrony klient zostanie skazany, adwokat może pomóc w odwołaniu się od wyroku sądu pierwszej instancji i złożyć wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy do sądu wyższej instancji. Poza tym może on także pomóc m.in. w:

  • uzyskaniu warunkowego, przedterminowego zwolnienia z odbywania kary,
  • staraniu się o warunkowe zawieszenie wykonania kary,
  • uzyskaniu prawa do przepustek,
  • uzyskaniu dozoru elektronicznego.

W każdej z tych sytuacji konieczne jest przygotowanie przez adwokata i złożenie stosownego wniosku do sądu, a także reprezentowanie klienta w postępowaniu.

Dlaczego adwokaci podejmują się obrony, wiedząc, że dana osoba jest winna?

Zgodnie z literą prawa, każda osoba podejrzana o popełnienie czynu karalnego ma prawo do obrony i skorzystania z pomocy adwokata, a ten ma obowiązek mu to zapewnić. Chcesz skonsultować się z karnistą w Poznaniu? Skorzystaj z usług wybranej kancelarii!

Next Post

Producent basenów ogrodowych — jak wybrać najlepszego?

Kiedy planuje się montaż zbiornika basenowego w ogrodzie, zawsze pojawia się pytanie, jakiemu dostawcy warto zaufać. Jest to trudna decyzja, a przy tym kluczowa dla zapewnienia bezproblemowego wypoczynku i radości z letnich dni przez wiele lat. Wybierając producenta basenów ogrodowych, należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dowiedz się teraz, jakie! Know-how […]
Producent basenów ogrodowych — jak wybrać najlepszego?