Oddłużanie chwilówek — co można zrobić?

Oddłużanie chwilówek — co można zrobić?

Zaciągnięcie pożyczki pozabankowej nie jest niczym złym, ale będzie to dobre rozwiązanie tylko pod warunkiem, że uda się ją w terminie spłacić. Niestety znanych jest wiele przypadków osób, które miały z tym problemy, a nie wiedząc, jak postąpić w takiej sytuacji, zaciągały kolejne zobowiązania tego rodzaju, co doprowadziło je do powstania olbrzymiego długu. Sprawdź, co można zrobić w takim przypadku.

Zadłużenie w firmie pozabankowej? Trzeba działać

Kredyty bankowe są na pewno bezpieczniejszym rozwiązaniem niż chwilówki udzielane przez firmy pozabankowe, nieograniczane wieloma zasadami, jakie banki obowiązują. W przypadku problemów ze spłatą kredytu można starać się o zmniejszenie rat, wydłużenie okresu spłaty czy nawet umorzenie części długu. Prywatni pożyczkodawcy bardzo rzadko są skorzy do takich negocjacji, bo zwyczajnie chcą zarobić. Stąd wysokie odsetki i kary za każdy dzień zwłoki. By uniknąć błyskawicznego powiększania się długu, trzeba koniecznie zareagować. Co można zrobić? Kiedy wiadomo, że nie uda się uzyskać pomocy u pożyczkodawcy, należy szukać innych rozwiązań.

Oddłużanie chwilówek za pomocą dodatkowych środków

Dobrym rozwiązaniem może być próba pozyskania środków w formie pożyczki od krewnych czy znajomych — chodzi o to, by jak najszybciej pozbyć się zadłużenia, dzięki czemu uniknie się dalszego wzrostu odsetek. Ma to duże znaczenie, gdyż są one na tyle wysokie, że zwykle dług w postaci niewielkiej pożyczonej kwoty na skutek niespłacania rat w terminie urasta do zawrotnych sum, jakich konsumenci nie są w stanie spłacić.

Pomoc ze strony banku

Innym wyjściem może być ubieganie się o kredyt bankowy, najlepiej konsolidacyjny, polegający na złączeniu wszystkich posiadanych zobowiązań w jedno, z niską miesięczną ratą. Jak go jednak uzyskać skoro, będąc dłużnikiem, nie ma się zdolności kredytowej ani dobrej historii? Pomóc mogą w tym specjaliści od oddłużania chwilówek, znający się na polityce banków i potrafiący zwiększać zdolność kredytową swych klientów, między innymi poprzez usuwanie wpisów w rejestrach dłużników.